Blog

Elektromobilność

elektromobilność _ Caros Service Wrocław

Elektromobilność — zmiany i obawy rynku motoryzacyjnego.

Elektromobilność, czyli szerokie zagadnienie związane ze stosowaniem silników z napędem elektrycznym to temat, który ciągle budzi wiele skrajnych odczuć i obaw przed zmianami.W perspektywie kolejnych lat zakłada rozwój tej dziedziny oraz stopniowe wypieranie przez nie silników spalinowych.  (więcej…)

Samochód w zimie

jak przygotować samochód na zimę_Caros Service Wrocław

Jak przygotować samochód na zimę?

 

Zima to niełatwy okres dla kierowców, którzy muszą zachować szczególną ostrożność na drodze, gdy pojawiają się opady atmosferyczne, szybko zapadający zmrok, a drogi są śliskie. Trudne warunki drogowe to wyzwanie również dla samochodów, które narażone są na działanie niskich temperatur, wilgoci i soli drogowej. Odpowiednie przygotowanie samochodu na zimę pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji na drodze i zapewni bezpieczną jazdę. (więcej…)

Wycieraczki samochodowe

wymiana wycieraczek Caros Service

Wymiana wycieraczek

Kiedy najlepiej wymienić wycieraczki?

Wycieraczki, jak i cały sprzęt w naszym samochodzie ulega zużyciu, zniszczeniu i wymaga wymiany lub naprawy.
Zaleca się wymianę raz w roku, ale nie powinno być to wyznacznikiem. Wszystko zależy od stanu wycieraczek i poziomu ich zużycia. Wycieraczki samochodowe w niekorzystnych warunkach potrafią zużywać się naprawdę szybko. Jesień i zima to dobry czas na ich wymianę, będą eksploatowane w znacznym stopniu. Od ich stanu zależy dobra widoczność, a zarazem bezpieczeństwo jazdy. (więcej…)

Świece żarowe

wymiana świec żarowych_ Caros Service

Wymiana świec żarowych

Silnik Diesla – czy czekać z serwisem świec żarowych do zimy?

 

Sprawne świece żarowe to podstawa w każdym silniku Diesla, przede wszystkim, gdy temperatura spada mocno poniżej zera. Jednak nie tylko… (więcej…)

Wymiana opon

Wymiana opon w samochodzie

Kiedy należy wymienić opony?

 

 

Najczęściej kierowcy decydują się na wymianę opon zimowych w ostatniej chwili – gdy zaskoczy ich pogoda i trudne warunki na drogach. Czekają w serwisie w kolejkach. Aby tego uniknąć warto zaplanować wymianę opon wcześniej. Sprawne opony gwarantują bezpieczeństwo jazdy oraz kontrolę nad autem w każdych warunkach.

(więcej…)

Zaparowane szyby w samochodzie – 5 sposobów jak sobie z nimi poradzić?

zaparowane szyby

Zaparowane szyby w samochodzie

Oto 5 sposobów jak sobie poradzić z tym problemem

 

Zaparowane szyby w naszym samochodzie to często pojawiający się problem w okresie jesiennym i zimowym. Ograniczając widoczność skutecznie utrudniają jazdę, są niebezpieczne dla kierowcy i jego pasażerów.  Najczęściej skupiamy się na likwidowaniu skutków zaparowania szyb, ale warto pomyśleć o przyczynach i od nich zacząć.

(więcej…)

© 2015 Caros, wszelkie prawa zastrzeżone.