Blog

Alergia w aucie

porównanie filtrów nowy stary

Jak przeciwdziałać alergii w aucie?

Dlaczego filtr kabinowy jest istotny?

 

Alergie to jedno z najczęściej występujących przewlekłych schorzeń na świecie. Do ich powstania w dużej mierze przyczyniają się szkodliwe cząstki pyłu, których najwięcej jest w wielkich miastach. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że na szkodliwe zanieczyszczenia narażeni jesteśmy również w naszych samochodach. Aby uchronić się przed negatywnym wpływem odkładania się różnego rodzaju zanieczyszczeń, warto zainwestować w dobrej jakości filtr kabinowy.

(więcej…)

Tylne zawieszenie

Usterki tylnego zawieszenia Caros-Service Wrocław

Usterki tylnego zawieszenia

Ford Mondeo MK IV – co się psuje i jak to rozpoznać?

Jednym z najważniejszych układów w samochodzie bez wątpienia jest zawieszenie. Ma wpływ na kontrolę nad pojazdem podczas jazdy oraz długość drogi hamowania. Jego prawidłowe działanie jest bardzo istotne. Niesprawne zawieszenie zmniejsza nasze bezpieczeństwo na drodze, nawet jeżeli pozostałe elementy są w znakomitej kondycji. Co więcej, bezpośrednio przekłada się na komfort podróży.

(więcej…)

Elektromobilność

elektromobilność _ Caros Service Wrocław

Elektromobilność — zmiany i obawy rynku motoryzacyjnego.

Elektromobilność, czyli szerokie zagadnienie związane ze stosowaniem silników z napędem elektrycznym to temat, który ciągle budzi wiele skrajnych odczuć i obaw przed zmianami.W perspektywie kolejnych lat zakłada rozwój tej dziedziny oraz stopniowe wypieranie przez nie silników spalinowych.  (więcej…)

Samochód w zimie

jak przygotować samochód na zimę_Caros Service Wrocław

Jak przygotować samochód na zimę?

 

Zima to niełatwy okres dla kierowców, którzy muszą zachować szczególną ostrożność na drodze, gdy pojawiają się opady atmosferyczne, szybko zapadający zmrok, a drogi są śliskie. Trudne warunki drogowe to wyzwanie również dla samochodów, które narażone są na działanie niskich temperatur, wilgoci i soli drogowej. Odpowiednie przygotowanie samochodu na zimę pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji na drodze i zapewni bezpieczną jazdę. (więcej…)

Wycieraczki samochodowe

wymiana wycieraczek Caros Service

Wymiana wycieraczek

Kiedy najlepiej wymienić wycieraczki?

Wycieraczki, jak i cały sprzęt w naszym samochodzie ulega zużyciu, zniszczeniu i wymaga wymiany lub naprawy.
Zaleca się wymianę raz w roku, ale nie powinno być to wyznacznikiem. Wszystko zależy od stanu wycieraczek i poziomu ich zużycia. Wycieraczki samochodowe w niekorzystnych warunkach potrafią zużywać się naprawdę szybko. Jesień i zima to dobry czas na ich wymianę, będą eksploatowane w znacznym stopniu. Od ich stanu zależy dobra widoczność, a zarazem bezpieczeństwo jazdy. (więcej…)

Świece żarowe

wymiana świec żarowych_ Caros Service

Wymiana świec żarowych

Silnik Diesla – czy czekać z serwisem świec żarowych do zimy?

 

Sprawne świece żarowe to podstawa w każdym silniku Diesla, przede wszystkim, gdy temperatura spada mocno poniżej zera. Jednak nie tylko… (więcej…)

Wymiana opon

Wymiana opon w samochodzie

Kiedy należy wymienić opony?

 

 

Najczęściej kierowcy decydują się na wymianę opon zimowych w ostatniej chwili – gdy zaskoczy ich pogoda i trudne warunki na drogach. Czekają w serwisie w kolejkach. Aby tego uniknąć warto zaplanować wymianę opon wcześniej. Sprawne opony gwarantują bezpieczeństwo jazdy oraz kontrolę nad autem w każdych warunkach.

(więcej…)

Zaparowane szyby w samochodzie – 5 sposobów jak sobie z nimi poradzić?

zaparowane szyby

Zaparowane szyby w samochodzie

Oto 5 sposobów jak sobie poradzić z tym problemem

 

Zaparowane szyby w naszym samochodzie to często pojawiający się problem w okresie jesiennym i zimowym. Ograniczając widoczność skutecznie utrudniają jazdę, są niebezpieczne dla kierowcy i jego pasażerów.  Najczęściej skupiamy się na likwidowaniu skutków zaparowania szyb, ale warto pomyśleć o przyczynach i od nich zacząć.

(więcej…)

© 2015 Caros, wszelkie prawa zastrzeżone.